Звіт вихователя Федій Ірини Анатоліївни

четверг, 20 января 2022 г.

ІНТЕРАКТИВНІ ІГРИ ДЛЯ МАЛЯТ








Розвиваючі ігри Воскобовича - це унікальний комплекс різнопланових ігрових посібників, спрямований на навчання дитини основним знанням у рамках ігрового простору.
Ігри Воскобовича розвивають пам'ять, спостережливість, уяву, творчу думку. Вони допомагають освоїти математичні поняття, вчать розрізняти букви і звуки, виробляють навик читання. Найцікавіше, що розвиваючі ігри Воскобовича будуть цікаві, а значить корисні не тільки дошкільнятам, а й молодшим школярам. Вони не просто вчать, відпрацьовують навички і закріплюють вміння, в кожній грі дитина проживає разом з казковими персонажами різні сюжети і події. Історія створення ігор і методики Воскобовича

В'ячеслав Володимирович Воскобович ніколи спеціально не пов'язував своє життя з педагогікою. За професією він інженер - фізик. Але так склалися обставини в рідній країні, що молодому батькові Воскобовичу довелося заглибитися в педагогіку з головою.
 
Коли у В'ячеслава Володимировича з'явилися діти, він всерйоз задумався про їх всебічний розвиток. На жаль, в ті роки не було великого вибору серед ігор , а ті педагоги - новатори, хто пропонував методику раннього навчання, радили виготовляти всі ігри з підручних матеріалів. Надихнувшись роботами Зайцева і Нікітіна, Воскобович вирішив створити щось абсолютно нове, що було б цікаво не тільки його дітям, але і їх одноліткам.
Нехай у Вячеслава Воскобовича не було педагогічної освіти, але інтуїція у виборі методів для виховання своїх дітей, відкрила перед ним двері справжнього педагогічної творчості. Створюючи свою першу гру, він придумав цікаву казку, в ході якої герої повинні разом з хлопцями розгадати загадку нової гри і зробити цікаве відкриття.
Пізніше у своїй технології Воскобович скаже про те, що жодна гра не може бути одноразовою, що вона потребує хорошого сюжетному супроводі. Створення казкового, методичного простору до кожного розвивати і навчати посібника в технології Воскобовича носить ключовий характер. Головною особливістю його технології є те, що її легко впровадити в звичайний ігровий процес, не змінюючи і не перебудовуючи звичні рамки. А дорослий у цих казкових сюжетах стає повноправним партнером дитини, без огляду на вік і досвід. Напевно, тому всі розвиваючі ігри Воскобовича мають цікавий, загадковий казковий світ, населений різними героями і персонажами. До слова сказати, дана технологія швидко припала до смаку багатьом батькам у Санкт - Петербурзі, а незабаром стала цікавим відкриттям для дитячих садків.
На сьогоднішній день у багатьох містах створюються клуби батьків, охочих навчати дитину з ігор Воскобовича, за його технологією працюють дитячі садки, клуби, гуртки за інтересами. За останнє десятиліття автором випущено більше 50 ігор, що охоплюють різні вікові категорії, але цікавих як дітям трьох років, так і тим, хто вже навчається в початковій школі. У чому ж полягає така популярність розвиваючих ігор Воскобовича і чи можна їх використовувати вдома, а не в саду, гуртку, клубі?
Найвідоміші ігри Воскобовича діляться за типами :
1 . Ігри, спрямовані на логіко - математичний розвиток. Серед них виділяється Геокон - конструктор. Цей посібник є ігрове поле з нанесеними променями - осями і геометричними фігурами, позначеними літерами. У кожній точці перетину променів закріплений гвоздик з номером. Натягуючи між гвоздиками спеціальні резиночки, дитина може створювати різні фігури і відрізки, як в посібнику або включаючи свою фантазію.
За допомогою Геоконту формуються перші математичні уявлення, відбувається знайомство з геометричними фігурами, і закріплення знань кольорів. За своєю суттю - це унікальна і багатопланова розвиваюча гра, яку можна придбати в магазинах або створити самим.
 Закріплення знання геометричних фігур автор пропонує проводити за допомогою Квадрата Воскобовича, або вічного орігамі, квадратна основа якого з тканини з наклеєними на неї трикутниками різних кольорів.
Дитина може складати з них всілякі геометричні фігури, тренуючи пам'ять, дрібну моторику, розширюючи уявлення про геометричні поняттях. Квадрати Воскобовича невеликого розміру і їх можна брати з собою в поїздки, в поліклініки і навіть на прогулянки. Ще одним ігровим простором в освоєнні математичних понять є Кораблик Бризк - Бризк. Це гра для самих маленьких. Макет пятимачтового корабля. На кожній щоглі нанизані різнокольорові прапорці.
Малюк з легкістю може знімати їх і надягати назад. З таким посібником можна почати освоювати рахунок, можна вчитися розрізняти кольори, можна розвивати пам'ять і вигадку. Більш того, цей посібник відмінно замінює пірамідку і розвиває дрібну моторику. Універсальне посібник - гра, яке підходить як маленькій дитині, так і молодшому школяреві. З його допомогою, влітку ми тренуємося з сином в рахунку, а з донькою вчимо числа і знаки. Мова йде про " Цифроцирк " .

2. Ігри з буквами, звуками, словами.
Особливе місце серед розвиваючих ігор Воскобовича займають Теремки Воскобовича. .
Це справжня авторська методика з раннього навчання читанню в грі. У грі 24 кубика. 12 кубиків теремків - приголосні букви, і 12 кубиків - вкладок - віконець - голосні літери. За допомогою цієї гри малюки вчаться складати букви в склади, склади в словах. Формується природний навик читання в ігровій, зрозумілою дитині середовищі. Серія ігор " Ромашка" , " Сніговик " , "Яблунька" навчать наших дітей словотворчості. Справжня головоломка - Конструктор Букв. Складання літери з деталей, трансформування однієї букви в іншу допоможе дитині краще запам'ятати її графічний образ.

Крім цього у Воскобовича є великий цикл різних ігор, спрямованих на розвиток понять форми, кольору, кількості. Всі ці ігри сьогодні можна знайти в магазинах роздрібних мереж, а можна не поспішаючи вибирати в інтернет магазинах. Дивіться самі, мені зручно замовляти з дому, наприклад тут або тут. 
Деякі приклади казкових сюжетів, для спільних ігор. Вище я згадувала, що всі розвиваючі ігри Воскобовича мають казкову складову. Розкажу трохи докладніше про це.
Отже, для діток від 3 до 10 років, В'ячеслав Володимирович розробив цілу методику під назвою «Казкові лабіринти гри». Світ, в якому відбувається розвиток персонажів і всі пов'язані з ними пригоди, називається « Фіолетовий ліс» , і він ділиться на багато зон, територій і будинків. Для кожної своєї гри Воскобович придумав сюжетну лінію, і проблему, яку дитина вирішує разом з персонажем. Хлопчик Гео, з яким ми подорожуємо У « Геокон » невдачливий павучок Юк вирішив зробити для хлопчика Гео красиву павутинку, але сильно захотів пити і відправився в магазин за соком. Поки він був відсутній, його онук вирішив допомогти і через незнання заплутав всі нитки павутини. павучок Юк

Тепер дідусь павук не знає, як все розплутати і просити йому допомогти. Він так хотів порадувати Гео.
Потім дитині пропонується за координатами відновити візерунок павутинки.
« Ігровий квадрат» , або вічне орігамі. Тут можна фантазувати разом з дитиною. Трикутники на квадратному полі розташовуються так. Що можна створювати будиночок для собачки, шпаківню для ворони і багато іншого. Можна створювати силуети мишки, котика. В принципі, тут немає обмежень. Автор сам каже, що гра повинна жити, і тому, підключаючи свою творчу думку, ви живите гру енергією. Ще одна цікаве допомога у розвиваючих іграх Воскобовича : «Прозорий квадрат». Це 30 прозорих пластин з нанесеними на них зображеннями квадратів, ромбів, трапецій і трикутників.
Ведучий розповідає казку про те, що хлопчик Гео вирішив відвідати свою бабусю , а ворон Метр, проводжаючи його в дорогу, дав на пам'ять Нета крижинки Айс. Хлопчик здивувався такому подарунку, але ворон склав з крижинок фігуру коня і Гео зміг частину шляху проскакати на чарівному скакуні.

Ворон Метр
Далі діткам пропонується скласти такі ж фігури, щоб хлопчик міг скакати без тривалих зупинок, змінюючи іноді коней.
Але найцікавіша і таємнича гра чекає маленького слідопита Гео на зачарованою галявині. Допомогти її пройти і не заблукати може тільки « Конструктор букв » , так як щоб знайти правильний шлях і чар всі предмети, необхідно підбирати букви до зачарованим словами.

Ось у такій невигадливій ігровій формі, подорожуючи по казкових світів розвиваючих ігор Воскобовича, дитина освоює рахунок, читання і навіть основи геометричних понять. Створити такий простір в дитячій кімнаті дуже легко. Можна купити все необхідне в магазинах. Можна зшити, вирізати декорації. Але головне , це не вчити дитину з ігор, а граючи в казку дізнаватися з ним щось нове і незвичайне.
Ви і самі не помітите, як розвиваючі ігри Воскобовіча розфарбують життя яскравими фарбами веселого пізнання!

























 

Комментариев нет:

Отправить комментарий