Звіт вихователя Федій Ірини Анатоліївни

понедельник, 13 апреля 2020 г.


Великодні  ігри та розваги для дітей

Це суто великодня гра, вона символізує безкінечний рух сонця і вічне життя.

«Жучок»


Хлопці й дівчата стають парами в довгий ряд. Руки в парах схрещують особливо (так, як на "стільчик"). Маленьку дитину запрошують бути "Жучком", роззувають і двоє дужих хлопців водять її по тому "чарівному місточку". Ті пари, по котрих уже пройшовся "Жучок", швиденько біжать наперед і там знову стають. Таким чином, якщо грають біля церкви, - обходять довкола храму.

Ой ходить жук по жучині, а жучиха по драбині,
Грай, жуче, грай!
Грай, жуче, грай
На жучкові опанчина, а сам жучок, як дитина.
На жучкові черевички, а сам жучок невеличкий.
А хто хоче жучка грати, треба йому паску дати.
А ми того рік чекали, щоби нині жучка грали.
А ще будем рік чекати, щоби того жучка грати.

«Знайди яєчко»


Якщо ви прийшли в гості з дітьми, можна провести таку гру: хтось із старших заздалегідь ховає в різних місцях яйця з сюрпризами - картонні, пластикові, склеєні конвертики у формі яєць з маленькими призами (можна, звичайно, заховати і такі популярні у нинішніх дітей ласощі з іграшкою, як «Кіндер-сюрприз»). Якщо дітей буде багато, можна розділити їх на дві команди, кожна з яких буде прагнути виграти якомога більше яєць у відведений для цього час. Звичайно, треба постаратися, щоб кожна дитина знайшла хоча б одне яйце, і як приз забрала додому.

«Естафета з яйцем»


Гравці розбиваються на дві команди і повинні бігом з яйцем у ложці дістатися до фінішу і повернутися назад, щоб передати яйце наступному товаришеві по команді. Можна гру урізноманітити і тримати ложку не в руках, а в роті.

«Пасхальні фанти»


Зазвичай фанти, якщо їх не придумати заздалегідь, бувають досить одноманітними: заспівати пісню, прочитати вірш, станцювати, розповісти анекдот. Але якщо підготуватися заздалегідь, можна придумати багато цікавого: інсценувати дресирувальника і дресировану тварину, зобразити власною фігурою якусь знайому картину, скласти частушку про сьогоднішній вечір, за допомогою пантоміми розповісти про подію, відому всім присутнім, і т.д.

Спокійні ігри крашанками


Крашанки можна ховати, наприклад під шапкою, або в якомусь надійнішому місці - суть гри в тому, що як хто знайшов крашанку - вона стає його власною.

«Пацик крутько.»


У цій грі крашанці домальовують очі і хвіст - як у поросятка. Далі крашанку розкручують і процесі накривають шапкою. Виграє той, хто вкаже правильний напрям куди дивиться "пацик", за винагороду - забирає собі цю крашанку.

«Каталочка»


Можна також катати крашанки на столі. Для цього треба щоб гравці сиділи навпроти. Крашанки катуляються назустріч. Вони вдаряються і б'ються. Чия буде найміцнішою і витримає найдовше - той виграє.

 «Міняємось навпомацки»


Гра полягає в тому що гравець бере в одну руку писанку , в другу руку крашанку і ховає їх за спиною. Другий учасник має вгадати в якій руці що знаходиться. Як вгадає - забирає їх собі. Як не вгадає, втрачає.

Блог вихователя Федій Ірини Анатоліївни.



Дата народження: 30. 03. 1986 року.

Освіта: вища,  Ніжинський  державний  університет  імені  Миколи  Гоголя, 2009  рік.

Спеціальність за дипломом:  «Дошкільне виховання».

Кваліфікація: вихователь  дітей  дошкільного  віку.  Організатор  дошкільного виховання.


Життєве кредо: « Любити  життя,  і  цінувати  кожну  його  хвилину , у книгах шукати  істину,  у  людях – мудрість».

Педагогічне кредо: « Справжній  педагог повинен любити  те,  чому  навчає  і любити  тих,  кого  навчає».

Поради батькам.



Потаємний ворог ВАШОЇ дитини: поради батькам.



До чого може призвести надмірне споживання гаджетами:

1. До порушення сну
Яскраве світло від екрану монітора вночі створює помилкове відчуття, що на вулиці день. Це блокує вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за регулювання добових ритмів людини.
Усього кілька хвилин з телефоном в руках вночі можуть викликати затримку вироблення мелатоніну на кілька довгих годин, що збільшує ризик розвитку гормонального дисбалансу і виникнення запальних процесів у мозку.
До того ж високий рівень збудження перешкоджає переходу у фазу глибокого сну, під час якої організм відновлюється.


2. До залежності
Багато діти перебувають в жорсткій залежності від користування своїми електронним пристроями, адже розваги, доступні за допомогою цих девайсів, стимулюють викид дофаміну - гормону задоволення. За великим рахунком для мозку немає різниці, що призвело до викиду дофаміну: електронні гаджети або кокаїн - він вимагає ще.
Але якщо систему заохочення мозку занадто часто експлуатувати, щоб отримувати задоволення, то її чутливість поступово знижується і наступного разу потрібно ще більша стимуляція, щоб домогтися поставленої мети. Так виникає залежність.
Крім того, дофамін впливає на здатність людини до фокусування на завданню і на мотивацію. Таким чином, навіть маленькі зміни в чутливості до дофаміну негативно позначаються на емоційної чутливості дитини.


3. До депресії

Результати досліджень свідчать, що яскраве світло від монітора в темний час доби може стати причиною депресії і навіть суїциду.
Дослідження, що проводяться на тваринах, показують, що світло від монітора до або під час сну може стати причиною депресії, навіть якщо тварина не дивиться на екран.
Варто відзначити, що деякі батьки дуже неохоче огороджують своїх дітей від користування цими пристроями, оскільки не бажають зайвий раз засмучувати своєї дитини. Насправді, прибравши телефони та планшети подалі від ліжка, ви захищаєте своє чадо від багатьох проблем.


4. До стресу

Численні дослідження доводять, що часте використання електронних пристроїв сприяє виникненню стресу. Стрес викликає зміна в рівні гормонів, що призводить до підвищеної дратівливості. Наприклад, різко збільшується концентрація кортизолу, який може стати як причиною стресу, так і його наслідком, тим самим створюючи порочне коло.
До того ж підвищена збудливість і залежність (від гаджетів, алкоголю і так далі) пригнічують активність лобових часток мозку - області, що відповідає за настрій людини.


5. Зниження фізичної активності

Давно відомо, що прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з природою, активність за межами власного будинку запобігають появі стресу, покращують концентрацію та увагу, знижують рівень агресії. Виходить, чим більше часу дитина проводить з електронними пристроями в руках, тим менше позитивний вплив на нього природних регуляторів настрою.

Кілька порад від Емі Маккріді( експерта з питань батьківства), як обмежити час дітей за ґаджетами, що допоможе не лише залучити їх до іншої, різноманітнішої і важливішої діяльності, а й зменшити негативну поведінку в мережі.
*Чітко визначте і повідомте про обмеження технологій. Електронні прилади — це свого роду привілеї, яких дитину можна позбавити, якщо вона не дотримується правил;
*Моніторинг моніторів. Повідомте дітям заздалегідь, що ви час від часу будете перевіряти їхню електронну пошту, соцмережі і повідомлення. Неприйнятні повідомлення (їм або від них) можуть бути підставою для позбавлення привілею доступу до технологій;
*Встановіть часові обмеження. Визначте комендантську годину для електронних пристроїв;
*Відкритість. Уведіть правило, за яким електронними приладами можна користуватись лише у відкритих кімнатах, наприклад, у кухні або у вітальні. Ніяких комп’ютерів, телефонів або планшетів у дитячій;
*Ніяких секретів. Якщо ви бачите, що діти активно намагаються приховати від вас екран свого пристрою, швидко відкривають іншу вкладку, закривають екран або хутко вимикають пристрій, найімовірніше, нічим хорошим вони не займаються. Заздалегідь попередьте, що подібна поведінка означає втрату привілею користуватись електронними пристроями, і стійте на своєму;
*Не в мережі. Визначте час, вільний від телефонів і комп’ютерів, та зону в домі без гаджетів;


Успіху ВАМ!